• Zbierka pre zvieratá

Pri príležitosti Svetového dňa zvierat, ktorý si každoročne pripomíname 4.októbra, sme sa na našej škole rozhodli zorganizovali zbierku pre pomoc zvieratám v útulku. Zbierku sme po prvýkrát zrealizovali v minulom školskom roku, už vtedy mala veľký úspech, a aj preto sa budeme snažiť túto tradíciu na našej škole zachovať.

• Beh 17.novembra

Dňa 3.novembra sa partia gymnazistov zúčastnila 56. ročníka Behu 17.novembra, ktorý bol súšasťou Univerzitných športových dní 2022 Žilinskej univerzity.

Najúspešnejšia z dievčat bola Erika Hromádková II.A (33.miesto) a z chlapcov Adam Faktor I.A (36.miesto). Pretekali aj: Lukas Žák (I.A), Karin Káčeriková (II.A), Petra Jačmeníková (II.A), Maximilián Varga (II.A), Marek Macúš (II.A), Tobiáš Minárik (II.A), Lívia Veselková (II.B), Eliška Bulejová (II.B), Matúš Lančarič (III.A), Šimon Kuchár (III.A).

• The Last Wish

Dňa 24.10. 2022 sa naši prváci v sprievode pani učiteliek Mgr. A. Slávikovej a Mgr. R. Vnukovej vybrali na divadelné predstavenie Divadelného centra s názvom THE LAST WISH. Napriek trochu pesimisticky znejúcemu názvu je divadelné predstavenie v podaní trojice talentovaných martinských hercov humornou adaptáciou rozprávky Jana Wericha Kráľ mal troch synov. Spolu s účinkujúcimi si naši žiaci mohli precvičovať slovnú zásobu a frázy, s ktorými sa môžu stretnúť nielen na hodinách anglického jazyka, ale aj v reálnej komunikácii.

• Festival ľudskosti

Dňa 29.9.2022 sa naša škola stala už po druhýkrát spoluorganizátorom Festivalu ľudskosti mladých ľudí. Na námestí v Kysuckom Novom Meste študenti III.B triedy rozdávali nezištne rozdávali ruže ale aj dobrú náladu. Ján Hromádka spríjemnil okoloidúcim slnečné popoludnie populárnymi pesničkami v slovenskom a v anglickom jazyku.
            Zistili sme, ako sa úsmevom alebo pekným slovom dokáže zlá nálada zmeniť na dobrú. Ďakujeme za spoluprácu RMŽK, ktorá dodala kvety a celú akciu zastrešila spolu so ŽSK.