• Školský rok

• Adriana Janíčková

• 3. miesto
        • Komenský a my · Celoštátne kolo · 2022/2023
        • Dňa 9.11.2022 sa v priestoroch Pedagogickej fakulty UKF v Nitre konalo slávnostné vyhodnotenie celoslovenskej literárnej súťaže „Komenský a my“. Ocenená bola aj naša žiačka, Adriana Janíčková z III.A triedy, ktorá pod vedením Mgr. Marianny Židekovej, obsadila krásne 3. miesto. Sme na ňu pyšní a srdečne jej blahoželáme!
        • Biela pastelka

• Žiaci tretieho ročníka
        • Zbierka · Celoštátne kolo · 2022/2023
        • 23. septembra 2022 sa v uliciach slovenských miest a obcí konala verejná zbierka Biela pastelka. Tradične sa do nej zapojili i dobrovoľníci z našej školy, tentokrát to boli žiaci z III.A a III.B.
          Verejná zbierka Biela pastelka patrí medzi desať najväčších a zároveň najdôveryhodnejších zbierok na Slovensku. Jej história sa začala písať v roku 2002 a organizuje ju Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Jej cieľom je vyzbierať finančné prostriedky, ktoré majú pomôcť zlepšiť život a podporiť ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.
          Sme veľmi radi, že sa medzi našimi žiakmi stále nachádzajú mladí ľudia, ktorí prejavujú o dobrovoľníctvo záujem a chcú pomáhať. Tento rok sa im podarilo vyzbierať krásnu sumu – 242,88 eur. V rámci nášho kraja sa podarilo dobrovoľníkom vyzbierať sumu 20 993,03 eur. ÚNSS poslala ďakovný list a škola získala aj diplom. Chcela by som sa verejne poďakovať Mariánovi Mozolovi, Anne Mindekovej, Kataríne Krasňanovej, Marekovi Rizikymu, Larise Šadibolovej a Nikole Murčovej za ich nezištnú pomoc, ako aj ochotu pri organizovaní zbierky.
          Mgr. Marianna Žideková

• Miroslava Paľuchová

• 1. miesto (kat. A)
        • Biologická olympiáda · Školské kolo · 2022/2023
        • Žiaci súťažili v dvoch kategóriách – kategória A – žiaci 3. a 4. ročníka a kategória B – žiaci 1. a 2. ročníka. V oboch kategóriách, okrem teoreticko-praktickej časti, prezentovali traja žiaci aj vlastné projekty vo forme posterov.
        • Slávka Laščeková

• 2. miesto (kat. A)
        • Adela Kubalová

• 3. miesto (kat. A)
        • Timotej Šteiniger

• 1. miesto (kat. B)
        • Patrik Sečník

• 2. miesto (kat. B)
        • Natália Paliarová

• 3. miesto (kat. B)
        • Matúš Máca

• 1. miesto (kategória A)
        • OLYMPIÁDA ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA A LITERATÚRY · Školské kolo · 2022/2023
        • Dňa 9. a 19. decembra sa na našej škole realizoval 15. ročník OLYMPIÁDY ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA A LITERATÚRY. Slovenská komisia Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry pripravila v rámci školského kola online test, ktorý práve tým, že bol jednotný pre všetkých zúčastnených, umožnil porovnať vedomosti a schopnosti do súťaže prihlásených žiakov. Ďalšími časťami súťaže bola tvorba/transformácia textu a rečnícky prejav. V súťaži sa preverujú schopnosti v rôznych oblastiach jazyka. Tí najlepší, ktorí sa vo svojej kategórii umiestnili na 1. mieste, budú našu školu reprezentovať v krajskom kole, ktoré sa uskutoční vo februári. Všetkým zúčastneným ďakujeme, víťazom blahoželáme a želáme im veľa úspechov!
        • Adriána Mikolajová

• 2. miesto (kategória A)
        • Marek Riziky

• 3. miesto (kategória A)