• SVET FANTÁZIE INÝMI RUKAMI

Tento školský rok máme možnosť po prvýkrát na pôde našej školy ukázať putovnú výstavu s názvom „SVET FANTÁZIE INÝMI RUKAMI“. Tento rok sa organizuje už jej 12. ročník a putuje po viacerých kultúrnych zariadeniach a múzeách Žilinského kraja.

Výstavu v priestoroch školy nainštalovali pracovníci Centra sociálnych služieb Fantázia v zastúpení riaditeľky Ing. Mgr. Silvie Martinčekovej, MBA. S nadšením tak môžeme obdivovať kreatívne ručné výrobky z rozmanitých materiálov, ktoré sú výsledkom tvorivých nápadov a šikovných rúk prijímateľov sociálnych služieb zo zariadení sociálnych služieb ŽSK v rámci ergoterapie (terapie prácou). Výrobky sú vytvorené mnohorakými umeleckými technikami (ako sú maľba, kresba, výrobky z dreva, výrobky z keramiky, výrobky zo skla, z papiera, koláže, výrobky z látok, z moduritu, ručne vyrobené mydlá a sviečky, maľba na textil, servítková technika, práca s textil

• S láskou spomíname

S hlbokým zármutkom oznamujeme, že 10. septembra nás po dlhoročnej chorobe navždy opustil RNDr. Radoslav Haluška. R. Haluška pracoval Gymnáziu v Kysuckom Novom Meste od roku 1963, v rokoch 1980 - 1989 bol riaditeľom školy. Mal veľkú zásluhu na postavení pavilónu odborných učební na Komenského ulici. Jeho rukami prešli stovky našich študentov. I po odchode na zaslúžený odpočinok sa zaujímal o dianie na našej škole.
            Posledná rozlúčka s RNDr. Radoslavom Haluškom bude 14. 9. 2022 o 11.00 v Kostole sv. Jakuba v Kysuckom Novom Meste.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023

Vážení rodičia, milí študenti!

Prázdniny sa pomaly končia a naše gymnázium opäť ožíva. Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 sa bude konať 5.9. 2022 (pondelok) o 8.00 hod. na terase pred budovou školy. V prípade nepriaznivého počasia bude otvorenie na 2. podlaží školy.Po slávnostnom otvorení sa všetci študenti presunú do svojich kmeňových tried a bude sa pokračovať triednickými hodinami. Je nutné doniesť si prezuvky!!!