• Štrnásť statočných

Naša škola sa 11. novembra zapojila aj do akcie pod názvom Študentská kvapka krvi.
            Kampaň organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou
            SR, tento rok už po 28.-krát.
            K tomuto veľmi humánnemu činu sa odhodlalo štrnásť našich už dospelých odvážlivcov.
            Darovali sme to najcennejšie, našu krv, ktorá môže niekomu zachrániť život.

• Florbalový turnaj

Dnes sa naši chlapci zúčastnili florbalového turnaja SUPER FLORBAL POHÁR ŽIAKOV stredných škôl okresu Kysucké Nové Mesto.

Sily si zmerali v dvoch zápasoch. Prvý zápas hrali naši chlapci s protivníkmi z SPŠ – IT, v druhom zápase sa stretli so žiakmi SOŠ Strojníckej. Po urputnom boji v oboch zápasoch, kedy sa chlapci do poslednej minúty snažili zvrátiť prehru sme skončili na 3. mieste. Za výkon, ktorí chlapci podali získali bronzový pohár a diplom. Blahoželáme.

• Na filmovom festivale

Dňa 10.11.2022 sme sa zúčastnili na 22. ročníku Medzinárodného filmového festivalu ETNOFILM Čadca 2022, v ktorom sme mali možnosť pozrieť si dokumentárny film Švédi z osady o problematike adopcie rómskych detí švédskymi pármi a ich možnostiach uplatniť sa v spoločnosti. Toto podujatie sa konalo pod záštitou predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej, Kysuckého kultúrneho strediska a mesta Čadca.

• Komenský a my - Celoštátne kolo

Nový úspech našej školy:

Adriana Janíčková: 3. miesto

Súťaž: Komenský a my
            Kolo: Celoštátne kolo

Dňa 9.11.2022 sa v priestoroch Pedagogickej fakulty UKF v Nitre konalo slávnostné vyhodnotenie celoslovenskej literárnej súťaže „Komenský a my“. Ocenená bola aj naša žiačka, Adriana Janíčková z III.A triedy, ktorá pod vedením Mgr. Marianny Židekovej, obsadila krásne 3. miesto. Sme na ňu pyšní a srdečne jej blahoželáme!

• Kysucký mikrofón

Súťaž Kysucký mikrofón má na našej škole dlhoročnú tradíciu. Ani tento rok nebol výnimkou a s plným nasadením sme sa pripravovali na regionálne kolo, ktorému predchádzal seminár pre mladých moderátorov. Účastníci si mohli nesúťažne vyskúšať jednotlivé disciplíny, zistiť, kde robia chyby, ako správne vyslovovať, ako zoštylizovať krátku správu a čo sa smie a čo nesmie pri interview.