• Krajské kolo vo florbale.

Ešte za tmy počas mrazivého rána 29. 11. 2022 naše dievčatá nasadli pred Billou na autobus, ktorý ich odviezol na krajské kolo Super florbal pohár žiačok SŠ do Tvrdošína. Na turnaji sa stretlo 5 najlepších družstiev z každého regiónu Žilinského kraja.

V prvom zápase sa dievčatá stretli s Gymnáziom v Jozefa Lettricha v Martine a suverénne zvíťazili 4:1.

• Deň materských škôl

4. novembra 1829 bola založená v Banskej Bystrici prvá detská opatrovňa na území Slovenska. Jej zakladateľkou bola grófka Mária Terézia Brunswická, ktorá vystihla špecifikum didaktiky materskej školy už v jej počiatkoch: „Tieto malé deti tak vyučujú, že ani nevedia, že sa učili a celý čas trávia tak, že si myslia, že sa len hrali.“ V rámci tohto významného dňa sa žiačky 3.B triedy zúčastnili Dňa materských škôl v MŠ Komenského v Kysuckom Novom Meste, kde ho spoločne s deťmi a pani učiteľkami dôstojne, hravo a tvorivo oslávili. Aktivity prebiehali na školskom dvore. Deti oslavy začali spevom a tancom. Následne postupne po triedach navštevovali jednotlivé stanovištia, na ktorých ich už čakali naše dievčatá s rôznymi aktivitami, ako napr. triedenie odpadu, kreslenie loga svojej triedy alebo hľadanie gaštanov v piesku. Deti dbali na dodržiavanie pravidiel, spolupracovali, pomáhali si. Vesel

• Odovzdávanie ocenenia

Dňa 20.10.2022 sa v Krajskej knižnici Juraja Fándlyho v Trnave konalo slávnostné odovzdávanie cien za literárnu súťaž Rozlet, ktorá sa konala v školskom roku 2021/2022. Prvé miesto v hlasovaní odbornou porotou a taktiež 1. miesto v online hlasovaní so svojou Básňou Úsmev za dverami pre našu školu získal Marek Riziky. Srdečne blahoželáme!

• RAŇAJKY U PRIMÁTORA

Pri príležitosti Dňa študentov si pán primátor, Ing. Marián Mihalda, pozval k sebe na návštevu najúspešnejších žiakov základných a stredných škôl. Ako sám tvrdí, práve študenti a mládež sú tými najväčšími a najkrajšími symbolmi slobody a bezstarostnosti, tvrdohlavosti v dobýjaní sveta a toho, čo im môže ponúknuť. O to viac ho teší, keď si slobodne vyberú práve prácu na sebe a zlepšovaní života okolo seba.