• SWAP and HELP

V týždni od 3.10. do 7.10. 2022 sa u nás na škole uskutočnila akcia SWAP and HELP. Žiaci doniesli oblečenie a doplnky, ktoré už nenosili, ale mohli by obohatiť šatník iných spolužiakov. Bohužiaľ sa akcia Swap and Help medzi žiakmi moc neuchytila, aj keď to bol dobrý nápad akceptujúci enviromentálny a humánny rozmer. Každý kúsok oblečenia stál len 1€. Stále však pokračujeme v zbierke pre psí útulok a za vyzbieranú sumu z akcie SWAP and HELP sme sa rozhodli zakúpiť potrebné misky a deky pre zvieratá. Ďakujeme všetkým, ktorí sa aktivity zúčastnili.

• Gymnázium ako súčasť Koalície škôl za duševné zdravie

Gymnázium v Kysuckom Novom Meste sa stalo súčasťou „Koalície škôl za duševné zdravie“ spájajúceho školy, ktoré sa rozhodli pre transformáciu na duševne zdravé a bezpečné prostredie, ktorého cieľom je lepšia príprava mladých ľudí na kvalitný život, lepšia schopnosť učiť sa vedomosti a nadobúdať sociálne aj iné zručnosti.

• Gymnazisti na ceste poznávania skvostov Kysúc

Kysuce sa pýšia krásnou prírodou. Každá dedinka či mesto má svoje skvosty, ktoré nie sú každému známe. Preto sme sa rozhodli tieto prírodné unikáty spoznať a navštíviť ich osobne. Aj keď náš výlet bol len jednodňový, obohatil nás o 7 krásnych miest. 28. septembra 2022 triedy 3.A a 3.B vykročili za poznaním a rozšírili si vedomosti z geografie.

• Priateľský florbalový turnaj

V stredu 28. 9. 2022 konečne chvíľu nepršalo, ale keby aj lialo naším žiakom 1. a 2. ročníka, by to nevadilo. V tento deň si pri príležitosti Svetového týždňa športu zmerali svoje sily vo florbale so žiakmi všetkých troch základných škôl v Kysuckom Novom Meste. Turnaj sa uskutočnil v športovej hale v kategóriách dievčat a chlapcov. Víťazmi turnaja sa stali žiaci ZŠ Clementisova, 1. miesto získali aj chlapci aj dievčatá. Sme radi, že sa nám podarilo zorganizovať takýto priateľský turnaj, stretnúť starých priateľov a možno aj nových. Veríme, že sa z tejto akcie stane pekná tradícia s možnosťou si zašportovať.

• Čína- život za Veľkým múrom

Žiaci 1. a 2. ročníka nášho gymnázia sa 29. septembra 2022 zúčastnili predstavenia v Dome kultúry v KNM, kde im bola odprezentovaná téma Čína - život za Veľkým múrom. Spolu sme si pozreli komentovaný dokument, ktorí cestovatelia obohatili aj o svoje zážitky. Žiaci boli prevedení kultúrou a tradíciami rozličných zákutí krajiny, jej prírodou, no aj históriou a politickými problémami štátu.