• Talenty

• Medzi nami i majster Slovenska

• 17.04.2023 20:44
          • Samuel Kotrč
          • Samuel Kotrč navštevuje triedu II. B. Popri štúdiu na našom Gymnáziu sa venuje svojmu veľkému koníčku, judu. Pri tomto cvičení ide o neustále zlepšovanie sa po fyzickej i psychickej stránke.

Ako malý chlapec vyskúšal viacero športov, medzi ne patrili vzpieranie a futbal. No nezískal k nim taký vrúcny a vášnivý vzťah, aký má práve k judu. Inšpiráciou bol a stále aj je preň jeho najväčší vzor, otec, ktorý sa tiež venoval tomuto bojovému športu. Zo športovcov v jude ho najviac zaujal Lukáš Krpálek, ktorý bol mnohonásobným olympijským víťazom. Už od prvého ročníka základnej školy navštevuje krúžok v jude. Je to už skoro 12 rokov nepretržitej práce. Aj napriek ťažkým chvíľam bol odhodlaný pokračovať ďalej, pretože mu otec vždy dal dôvod, prečo má byť vytrvalý a otvorený ďalším výzvam a pracovať na sebe ešte viac.
                     Na tréningy chodí 3x do týždňa. Jeden deň z toho venuje čas individuálnemu cvičeniu v posilňovni, kde ho tréner kondične pripravuje na zápasy.

Samuel má za sebou mnoho úspechov a výhier. Získal viac ako 150 medailí. Pred tromi rokmi sa stal majstrom Slovenska. V tomto roku sa umiestnil na 3. mieste. Absolvoval aj medzinárodné turnaje, napríklad v Čechách alebo Maďarsku. Najnovším úspechom je preň získanie 1.miesta v súťaži BARDEJOV JUDO OPEN, ktoré získal len pred pár dňami. Jeho veľkým cieľom je dostať sa na európsku súťaž, aby dosiahol to, po čom tak baží. Získal už hnedý opasok, no jeho túžbou je vlastniť ten najvyšší, čierny. Dúfame, že sa mu to čím skôr podarí.
                      Samuel je veľmi priateľský, nekonfliktný a pozorný typ človeka. V škole sa mu darí aj popri časovo náročnom koníčku, zvláda učenie, tréningy a dokáže žiť svoj študentský život s priateľmi. V kariére mu prajeme, aby sa posúval ďalej a postupne si plnil všetky svoje  športové sny.

Alžbeta Labudová, I.A